تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

ائتلاف زیست محیطی...

  امسال هم مثل هر سال، به قول خودم سیکل معیوب عیناً تکراری در این 10 سال اخیر (!) تکرار شد؛ این دوره از اواخر آذر شروع و تا اسفند که در شلوغی روزهای آخر سال و اشتیاق سال نو گم می‌شود، ادامه خواهد داشت. امسال با تعدادی از متخصصین و دست‌اندرکاران موضوعات محیط‌زیستی و آلودگی هوا بحث‌هایی درباره این مشکل داشتیم و بررسی‌هایی انجام دادیم. جالبترین آن در تایید سیکل معیوب این بود که اگر خبرهای مرتبط در هر سال و جنگ‌های رسانه‌ای جلسات را بررسی می‌کردید می‌دیدید که عیناً تکراری بودند و همه این موضوعات بدون هیچ تغییر در روند تصمیم گیری و اجرایی عیناً تکرار می‌شد. هیچ اقدام اجرایی موثر و روند مشخص در کاهش آلودگی هوا نیز انجام نشده است.

  شخصاً فکر می‌کنم که این روند برای همه خسته‌کننده و ملال‌آور شده بود. نتیجه این حرف‌ها و نشست‌ها در نهایت منجر شد به ایده بسیار خوبی که با محوریت ستاد محیط‌زیست شهرداری تهران و حمایت جناب آقای مهندس حیدرزاده انشاءا... در هفته هوای پاک انجام خواهد شد که خبر آن در سایت‌ها نیز منتشر شد. اینجا و اینجا می‌توانید خبر آن را ببینید.

  من به این روند امیدوارم و اعتقاد راسخ دارم که حال، این مشکل یک عزم و همدلی ملی می‌خواهد و با حرف‌ها، ژست‌ها و کارهای ژورنالیستی حل نمی‌شود. و نیاز به یک کار تخصصی با برنامه اجرایی مشخص و چاشنی اساسی همدلی و همفکری دارد.چه آن‌که تجربه‌های کشورهای موفق موید این نظر است. ما الگوهای فراوانی برای اتخاذ تصمیم برای تعیین خط مشی عملکردهای خود داریم که باید از آن‌ها درس بگیریم؛ حضرت علی (ع) بعد از سال‌ها گوشه‌نشینی در شروع حکومت خود به این نتیجه رسیدند که باید مقداری ازمحل هایی را که محل گفتگو های بی‌مورد شده بودند و افراد صرفا به صحبت و نصیحت دیگران می پرداختندجمع کنند و اقدام به عمل کردن در همه حوزه‌های اجتماعی نمایند و در ترویج عمل گرایی عرق ریخته شده در کار را مساوی خون ریخته شده در جهاد قلمداد می فرمودند.

  به هر صورت افراد با تجربه در حوزه سیاست‌گذاری کلان، مسئولین اجرایی، متخصصین، تشکل‌ها، اصحاب رسانه و همه مردم که شاید در این هیاهو نقش خود را فراموش کرده‌اند و منتظرند که مثلاً یک سازمان یا اداره به صورت ناگهانی این مشکل را حل کند، با همکاری هم می توانند آن‌را را سریع‌تر حل نمایند.

  این ائتلاف و همدلی را به فال نیک می‌‌گیرم و امیدوارم با حمایت مسئولین قوای سه‌گانه و همیاری مردم عزیز مشکل آلودگی هوای کلانشهرها به سمت بهتری برود و این تجربه نیک به سایر تجاربی افزوده شود که در آن روح همدلی و اتحاد در کشور وجود داشته است.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 25 دي 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : مشکل ,همدلی ,روند ,اجرایی ,انجام ,آلودگی ,عیناً تکراری ,سیکل معیوب ,
  ائتلاف زیست محیطی...

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55465
 • تعداد مطالب :148665
 • بازدید امروز :528328
 • بازدید داخلی :18766
 • کاربران حاضر :154
 • رباتهای جستجوگر:694
 • همه حاضرین :848

تگ های برتر